Kävijälaskuri

Käyntejä kotisivuilla:182741 kpl

Yhteystiedot

unkarinvizslat@gmail.com

Uutisia

Valioituneita koiria 2013

2013 on moni vizsla saanut Suomen Muotovalion tittelin. Mikäli haluat koirasi tiedot näille sivuille otathan yhteyttä unkarinvizslat@gmail.com

Eurooppa Cup 2013 tulokset

Tulokset löytyvät täältä

Kuvia Eurooppa Cupista 2012 nähtävissä alla olevan linkin takaa

http://www.kizoa.com/slideshow/d3340552k9916703o1/zc-2012

Eurooppa Cup 2012 Tulokset

Individual wirehaired dog champion, best of the 2 days CACIT

ECOSSE DU DOMAINE SAINT HUBERT - B

Individual wirehaired female champion

FURDOHAZI AGOTA - F

Vice-Individual wirehaired female champion

EUREKA DU DOMAINE SAINT HUBERT - F

Individual shorthaired dog champion

CSARKO DE LA BETOULE – F

No shorthaired dog vice title, no shorthaired female title

 Joukkue-kohtaiset tulokset

FRANCE – FRENCH

EQUIPE CHAMPIONNE D’EUROPE – 81 points

Chien – Dog

08/10

Pts

Water

Pts

09/10

Pts

Total Points

CSARKO de la Bétoule

RCACT

11

OK

0

2ème Exc

9

20

DIXIE du Clos de la Beaume

3ème Exc

8

No

-2

RCACT

11

17

EUREKA du Domaine st Hubert

CACT

12

OK

0

3ème Exc

8

20

FORGET ME NOT Dom St Hubert

4ème Exc

7

OK

0

PO

0

7

Furdohazi AGOTA

RCACT

11

OK

0

CACT RCACIT

13

24

 

BELGIQUE – BELGIUM – 15 points

EQUIPE VICE CHAMPIONNE D’EUROPE 2012

Chien – Dog

08/10

Pts

Water

Pts

09/10

Pts

Total Points

DARKO du Domaine St Hubert

EL

0

No

-2

EL

0

-2

ECOSSE du Domaine St Hubert

CACIT

14

OK

0

EL

0

14

FISTON du Domaine Saint Hubert

4ème TB

4

~

-1

EL

O

3

 

ALLEMAGNE – DEUTSCHLAND – 14 points – 3ème

Chien – Dog

08/10

Pts

Water

Pts

09/10

Pts

Total Points

INDRA von der Lippeaue

EL

0

OK

0

CACIT

14

14

 

GRANDE BRETAGNE – GREAT BRITAIN 13 points – 4ème

Chien – Dog

08/10

Pts

Water

Pts

09/10

Pts

Total Points

Addaci MISTYC OCEAN at V.

TB

4

OK

0

3ème TB

4

8

Finnougric BLACKTHORN

EL

0

~

-1

4ème TB

4

3

Finnougric BRAMBLE

EL

0

~

-1

EL

0

-1

Hunterstone CORAL CLOUD

TB

4

~

-1

EL

0

3

Hunterstone NIMROD

NC

0

No

-2

EL

0

-2

 


PAYS-BAS – NETHERLANDS – 8 points – 5ème ex-aequo

Chien – Dog

08/10

Pts

Water

Pts

09/10

Pts

Total Points

AMBER

EL

0

OK

0

EL

0

0

BAYKA

EL

0

OK

0

EL

0

0

Csovarberki BOROSTYAN

3ème Exc

8

OK

0

NC

0

8

Quodijin’s CATOU

EL

0

OK

0

EL

0

0

Szeret FENNA

EL

0

OK

0

EL

0

0

 

DANEMARK – 8 points – 5ème ex-aequo

Chien – Dog

08/10

Pts

Water

Pts

09/10

Pts

Total Points

AMIGO

NC

0

OK

0

EL

0

0

CADDY

NC

0

OK

0

4ème TB

4

4

Thasjani’s GISMO

EL

0

OK

0

TB

4

4

 

REPUBLIQUE TCHEQUE – CZEH – 4 points – 7ème

Chien – Dog

08/10

Pts

Water

Pts

09/10

Pts

Total Points

UMMA

EL

0

OK

0

TB

4

4

 

AUTRICHE – ÖSTEREICH – O point

Chien – Dog

08/10

Pts

Water

Pts

09/10

Pts

Total Points

ANKA von Lengertauel

EL

0

OK

0

EL

0

0

ASZU von Bojarenhaus

EL

0

OK

0

EL

0

0

ISKA PIROSKA vom Brunmairgut

EL

0

OK

0

EL

0

0

 

 

Vizslamestaruuskokeen 2011 tulokset

1. LKUV Blazingfire`s Behaloz&Jaana Aarniolehto 2. KKUV Zöldmali Torma&Hanna Savolainen 3. LKUV Ruskakedon Lumikki&Maria Gull 4. LKUV Ruskakedon Vauhti-Viivi&Jarmo Koljonen 5. LKUV Hunter`s Chum Fun Fairfax&Pia Heikkinen&Asko Heikkinen

Onnea!

dsc_0192.jpg

Vizslamestarit 2011

Bájos Lélek Abrir Valiente&Pekka Kemppainen Riistakoira 2011 3. kuva:Monna Alatalo

img_5117.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Onnea junkkarin koepalkituille vizsloille;

NUO 3 kkuvn ZÖLDMÁLI ÉBER

NUO 3 lkuvu RIISTAVAARAN VILI

Kuva: Junkkarin ROP lkuv Riistavaaran Vili VSP lkuv Ruskakedon Vauhti-Viivi                      

KAUDEN 2011-2012 KOETULOKSIA

KKUV

Zöldmáli Éber Nuo 3 Junkkari

Zöldmali Torma Avo 3 Peräseinäjoki

Zöldmali Jeles Avo 3 Peräseinäjoki

Tangrams Credit Note Avo 3 Peräseinäjoki

LKUV

Bájos Lélek Abrir Valiente 2xgood Naestved Tanska, Voi 2, Riistakoira 2011 3.

Canine Jumping Popcorn Avo 3 Nivala

Riistavaaran Vili Nuo 3 Junkkari, Nuo 2 Haapajärvi

Ruskakedon Vauhti-Viivi Nuo 2 Ladies Trial Kalajoki

TEAM VIZSLA FINLAND 2011

EUROOPPA CUP TANSKA SIJOITUS 5.

KIITOS TUESTANNE JA AVUSTANNE:

SUOMEN UNKARINVIZSLAT RY.

SAKSANSEISOJAKERHO RY.

SPITEC OY

KUROTTAJAPALVELU PARVIAINEN

KUNTARAHOITUS

LOHJAN ELÄMYSTILA

RAKENNUSOSAKEYHTIÖ HARTELA

KOIRAKOULU KOIRAKEIDAS

KOIRAKOULU GIRON

PART10

18.6.2011 Gällivara int.näyttely

koszi_gallivara.jpg

 

 

 

 

 

 

Tangrams Cotton Eye Joe exc, 1 ck, BH1 CAC CACIB BIR

11.6.2011 Lapua SSK:n erikoisnäyttely

UNKARINVIZSLA LYHYTKARVAINEN
UROKSET JUNIORILUOKKA
ERI1 Riistavaaran Voitto 17660/10

UROKSET NUORTENLUOKKA
EH Canine Playboy 13298/10
EH Riistavaaran Vili 17656/10

UROKSET AVOIN LUOKKA
POISSA Aadam EST-01266/08

UROKSET VETERAANILUOKKA
ERI1 SA PU1 ROP ROP-VET BIS-VET 1. BIS-1 Canine Cool Boy 23986/03
ERI2 SA PU2 Hookside Csaba 33779/98
ERI3 Master 36855/97

NARTUT JUNIORILUOKKA
ERI1 Ruskakedon Vauhti-Viivi 44908/10
ERI2 Szikra Cool As A Cucumber SR60629303

NARTUT NUORTENLUOKKA
ERI1 SA PN3 SERTI Canine Paradise Queen 13303/10
ERI2 Riistavaaran Varpu 17663/10
H Canine Powerful Lady 13304/10

NARTUT AVOIN LUOKKA
ERI1 SA PN4 VARASERTI Canine Orchidea Queen 59622/08
ERI2 Canine O’Brien Quayana 59621/08
EH Anastacia EST-01263/08

NARTUT KÄYTTÖLUOKKA
ERI1 SA PN2 Canine Hasta La Vista 19484/02

NARTUT VALIOLUOKKA
ERI 1 SA PN1 VSP Bajos Lelek Abrir Valiente 26994/07
POISSA Canine Jumper Popcorn 26028/06

NARTUT VETERAANILUOKKA
ERI1 Canine Summer Dew Drop 26086/01

KASVATTAJALUOKKA
1 KP ROP-KASV BIS-KASV 4. Kennel Canine


UNKARINVIZSLA KARKEAKARVAINEN
NARTUT PENTULUOKKA
1 KP ROP-PENTU BIS-PENTU 2. Zöldmali Eber 21562/11

UROKSET AVOIN LUOKKA
ERI1 Tangrams Cotton Eye Joe 28987/09
POISSA Zöldmali Torma 14097/10

NARTUT AVOIN LUOKKA
POISSA Tangrams Credit Note 28991/09

2.5.2011

Ruovesi 25.4.2011

kkuvu Zöldmali Torma ERI1, sa, PU1, sert, ROP

28.4.2011

Lahden KV-näyttelyn tulokset löytyvät täältä

13.4.2011

Suomen vizslaharrastajia lähtee edustamaan Tanskassa 25.-28.8.2011 pidettävään Eurooppa Cupiin seuraava kokoonpano (kuva joukkueesta tulossa myöhemmin);

Juha Poutanen ja Arolähde Nella "Nella"

Joni Hirvelä ja Riistavaaran Varpu "Pihka"

Pekka Kemppainen ja Bájos Lélek Abrir Valiente "Maija"

Vippe Kallankari ja Csipkéskúti Napsugár "Nala"

Jarmo Koljonen ja Ruskakedon-Vauhti-Viivi "Viivi"

varalla

Päivi Ketonen ja Ruskakedon Lumikki "Lumi"

Eurooppa Cupin ohjelma muodostuu seuraavasti;

-25.8 Ryhmäarvonnat
-26.8 Kenttäkoe
-27.8 Ulkomuotokatselmus, Vesityökoe
-28.8 Kenttäkoe, finaali

Koemaastoina on sokerijuurikaspellot ja riistana peltoriista.

13.4.2011

Vaasan KV-näyttelyn tulokset löytyvät täältä

22.01.2011

Turun KV-näyttelyn tuloksia (Turku Top dog show 2011):


unkarinvizsla, karkeakarvainen
ROP - BOB

Tangrams Cotton Eye Joe (Laitinen Lea, Untamala )
VSP - BOS
Tangrams Credit Note (c/o Rekola Sari & Laitinen Lea, Hämeenlinna )
CACIB uros - dog
Tangrams Cotton Eye Joe (Laitinen Lea, Untamala )
CACIB narttu - bitch
Tangrams Credit Note (c/o Rekola Sari & Laitinen Lea, Hämeenlinna )
SERT - CC uros - dog
Tangrams Cotton Eye Joe (Laitinen Lea, Untamala )
SERT - CC narttu - bitch
Tangrams Credit Note (c/o Rekola Sari & Laitinen Lea, Hämeenlinna )

unkarinvizsla, lyhytkarvainen -Hungarian Vizsla
ROP - BOB

Szikra Cool As A Cucumber (Tammivuori Hannele, Kukkila )
CACIB narttu - bitch
Arolähde Nella (Poutanen Juha & Maunula Kirsi, Helsinki )
SERT - CC narttu - bitch
Szikra Cool As A Cucumber (Tammivuori Hannele, Kukkila )

 

17.12.2010

Messukeskuksen näyttelyiden tuloksia:

11.12.2010 Helsingin voittaja 2010Helsinki_2010

Karkeakarvainen unkarinvizsla

ROP - BOB
Tangrams Cotton Eye Joe (Laitinen Lea, Untamala )
CACIB uros - dog
Tangrams Cotton Eye Joe (Laitinen Lea, Untamala )
SERT - CC uros - dog
Tangrams Cotton Eye Joe (Laitinen Lea, Untamala

Lyhytkarvainen unkarinvizsla

ROP - BOB

Hookside Cinkos (Istvan Nagy, Unkari)
VSP - BOS
Bajos Lelek Abrir Valiente (Ketonen Päivi & Kemppainen Pekka, Veikkola )
Juniorivoittaja - Junior Winner uros - dog
Riistavaaran Valo (Korhonen Annika & Kärkkäinen Ville, Oulu )
CACIB uros - dog
Hookside Cinkos (Istvan Nagy, Unkari)
CACIB narttu - bitch
Bajos Lelek Abrir Valiente (Ketonen Päivi & Kemppainen Pekka, Veikkola )
SERT - CC uros - dog
Hookside Cinkos (Istvan Nagy, Unkari)
SERT - CC narttu - bitch
Pitypang Zsella (Vähäkoski Päivi & Sassi Aki, Nukari )
VSP - BOS Veteraani - Veteran
Canine Hullabaloo (Vähäkoski Päivi, Nukari )

12.12.2010 Voittaja 2010

Karkeakarvainen unkarinvizsla

ROP - BOB
Tangrams Cotton Eye Joe (Laitinen Lea, Untamala )
CACIB uros - dog
Tangrams Cotton Eye Joe (Laitinen Lea, Untamala )
SERT - CC uros - dog
Tangrams Cotton Eye Joe (Laitinen Lea, Untamala

Lyhytkarvainen unkarinvizsla

ROP - BOB

Canine Cool Boy (Thelen Anita, Nurmijärvi )
VSP - BOS
Szikra Cool As A Cucumber (Tammivuori Hannele, Kukkila )
Juniorivoittaja - Junior Winner uros - dog
Riistavaaran Valo (Korhonen Annika & Kärkkäinen Ville, Oulu )
Juniorivoittaja - Junior Winner narttu - bitch
Szikra Cool As A Cucumber (Tammivuori Hannele, Kukkila )
CACIB uros - dog
Canine Cool Boy (Thelen Anita, Nurmijärvi )
CACIB narttu - bitch
Bajos Lelek Abrir Valiente (Ketonen Päivi & Kemppainen Pekka, Veikkola )
SERT - CC uros - dog
Riistavaaran Valo (Korhonen Annika & Kärkkäinen Ville, Oulu )
SERT - CC narttu - bitch
Szikra Cool As A Cucumber (Tammivuori Hannele, Kukkila )
ROP - BOB Veteraani - Veteran
Canine Hullabaloo (Vähäkoski Päivi & Sassi Aki, Nukari )